Ubezpieczenie następstw chorób przewlekłych? Na wyjeździe to podstawa!

Rozmowa o przewlekłych dolegliwościach nie jest łatwa. Jednak z Warta Travel ani Ty, ani Twoi klienci nie musicie martwić się o taką opcje ubezpieczenia. Zobacz, jak nasza polisa pomogła Panu Tadeuszowi zaoszczędzić niemal 40 tys. EUR!

Ubezpieczenie następstw chorób przewlekłych? Na wyjeździe to podstawa!

Ubezpieczenie i… oszczędności to podstawa!

Pani Krystyna pojechała z mężem na wymarzone wakacje do Hiszpanii. Przed wyjazdem oboje byli u lekarza, aby upewnić się, że tak daleka dwutygodniowa podróż nie pogorszy ich stanu zdrowia. Pan Tadeusz leczy się na serce, a Pani Krystyna przyjmuje leki na nadciśnienie. Pan Tadeusz dwa lata wcześniej przeszedł wszczepienie stentu. Lekarz wykonał rutynowe badania i stwierdził, że nie ma przeciwwskazań do wyjazdu. Pani Krystyna i Pan Tadeusz wyjechali więc w podróż.

Przedostatniego dnia podróży oboje poszli jeszcze nacieszyć się plażą i oceanem. Pani Krystyna nie miała jednak ochoty na kąpiel, więc Pan Tadeusz poszedł sam. Po pół godzinie kobieta zaczęła się niepokoić o męża, w końcu kąpiel miała trwać tylko kilka minut. Okazało się, że mężczyzna zasłabł i stracił przytomność. Miał zawał serca. Wezwano karetkę pogotowia (w takiej sytuacji zawsze najpierw należy zadzwonić po pogotowie), a następnie żona skontaktowała się z Centrum Obsługi Klienta Warta Travel. Pacjenta odwieziono na oddział intensywnej terapii, gdzie udzielono mu pomocy. Stan był poważny, ale stabilny. Zdarzenie uniemożliwiło jednak powrót do Polski w planowanym terminie.

Dzięki temu, że Pan Tadeusz posiadał polisę Warta Travel, ubezpieczyciel mógł od razu przyjąć odpowiedzialność za zdarzenie. Z uwagi na stan zdrowia, pacjentowi wykonano niezbędne zabiegi. Niestety, stan poszkodowanego nie rokował poprawy, jednak lekarz prowadzący leczenie zdecydował, że pacjent może być transportowany do Polski. W tej sytuacji jedynym możliwym środkiem transportu była lotnicza karetka pogotowia (air ambulance), którą zorganizowało COK Warty.

Pan Tadeusz w asyście lekarza został przewieziony do Polski. Na lotnisku czekała już na niego karetka pogotowia, która zabrała go do placówki najbliższej jego miejsca zamieszkania i przygotowanej do udzielania pomocy w tego rodzaju przypadkach. Pani Krystyna nie mogła wracać z mężem, gdyż tego typu środki transportu nie posiadają miejsc pasażerskich. Centrum pomocy zorganizowało dla niej lot samolotem. Ponieważ nie mogła skorzystać z pierwotnie zaplanowanego lotu czarterem, wykupiono dla niej miejsce w samolocie rejsowym.

Wysoka suma ubezpieczenia – państwo wykupili polisę na 600 000 złotych, a także zagwarantowane w polisie nielimitowane koszty transportu, w całości zabezpieczyły oboje małżonków w tej trudnej sytuacji. Koszty, których dzięki polisie Warta Travel udało się uniknąć klientowi, wyniosły: karetka pogotowia 1 500 EUR, pobyt w szpitalu i niezbędne badania 15 000 EUR, koszt air ambulansu 20 000 EUR, natomiast koszt dodatkowego biletu dla żony 2 500 EUR.

Przygotuj klientów

Warto przypomnieć klientom leczącym się na choroby przewlekłe, by skonsultowali się przed wyjazdem ze swoim lekarzem i upewnili, że nie mają przeciwwskazań do wyjazdu. Powinni zabrać też odpowiednią ilość leków na cały wyjazd jeśli przyjmują je na stałe. Natomiast ci, którzy przeszli poważną operację albo zabieg, powinni wziąć ze sobą krótki opis historii choroby. W razie wypadku ułatwi to diagnozę i zaordynowanie właściwego leczenia.

Oceń Artykuł

Poznaj historie napisane przez życie