Nowe zasady obsługi posprzedażowej ubezpieczeń grupowych na życie. Już od 1 lipca!

Obsługa posprzedażowa to bardzo ważny proces i każdy o tym wie. Od tego jak zostanie obsłużony klient, zależy m.in. to czy będzie nadal korzystał z naszej oferty. Dlatego ciągle dążymy do tego aby nasze standardy obsługi były na najwyższym poziomie.Zobacz, co zmieni się od 1 lipca 2019 r. w obsłudze posprzedażowej umów grupowych na życie.

Nowe zasady obsługi posprzedażowej ubezpieczeń grupowych na życie. Już od 1 lipca!

Dwa źródła kontaktu dla agentów i RMS

Jesteś agentem lub RMS i masz pytanie dotyczące ubezpieczeń grupowych na życie oraz ubezpieczenia Warta dla Ciebie i Rodziny, skieruj je jak poniżej:

  1. telefonicznie, do Centrum Obsługi Agentów – infolinia +48 510 272 829
  2. online, za pośrednictwem strony warta.pl/obsluga-polis (Obsługa polis Warta Dla Ciebie i Rodziny)

Kontakt dla klientów – infolinia Warty

Zapytania klientów, którzy oczekują bezpośredniego kontaktu z Wartą,  kieruj do Centrum Obsługi Klientów Warty, pod numer infolinii: +48 502 308 308, +48 801 308 308. W bezpośredniej rozmowie z konsultantem otrzymają odpowiedź na pytania dotyczące posiadanej polisy.

Wniosek świadczeniowy  – online i telefonicznie

W przypadku świadczenia, klient oczekuje jak najszybszego procesu realizacji jego wniosku i wypłaty pieniędzy. Dlatego do dyspozycji naszych klientów pozostawiamy najefektywniejsze kanały, jakimi są:

  1. Formularz „zgłoś szkodę” na stronie warta.pl, dzięki któremu klient może zgłosić samodzielnie wniosek o wypłatę świadczenia oraz dosłać niezbędne dokumenty. Jest to najszybszy proces zgłoszenia wniosku.
  2. Aplikacja dla Zakładu Pracy (AZP), wniosek o wypłatę świadczenia z polisy grupowej w AZP może złożyć osoba obsługująca polisę w zakładzie pracy. Poprzez aplikację, może także dosłać wszystkie dokumenty dotyczące danej sprawy. Dzięki temu, pracownik ubezpieczonej firmy, może złożyć wniosek bezpośrednio u wskazanej osoby w swojej firmie.
  3. Infolinia Warty – 502 308 308 lub 801 308 308.

Powyższe kanały zgłaszania wniosków o wypłatę świadczenia, pozwalaj na szybkie przyjęcie zgłoszenia oraz jego realizację.  Dlatego, jeżeli trafi do Was klient z pytaniem „jak mam złożyć wniosek?” kierujcie go do wyżej wskazanych kanałów.  Nie kierujcie klientów do RMS LIFE i Makroregionów w sprawach świadczeń a także obsługi posprzedażowej – to niepotrzebnie wydłuża cały proces.

Zakładamy, że kierując klientów na wskazane kanały, papierowe wnioski o wypłatę świadczenia będą zdarzały się incydentalnie. Dodatkowo, korzystając z kanałów online, możemy znacznie przyśpieszyć proces realizacji świadczeń co oczywiście pozytywnie wpłynie na wizerunek zarówno Warty jak i agenta.

Prosimy także o zapoznanie się z załączonymi materiałami:

  1. Informacja dla agentów, w której informujemy o zasadach komunikacji.
  2. Instrukcją obsługi świadczeń w AZP. Instrukcję można także pobrać i przekazać osobom obsługującym polisę w zakładzie pracy.

Oceń Artykuł