Polisa mieszkaniowa ochroni też sprzęt na wakacjach

Coraz więcej Polaków decyduje się na letni wyjazd. Pomimo wzrostu sprzedaży wycieczek zagranicznych, nadal najpopularniejszy jest wypoczynek w kraju. Klienci wypoczywający w Polsce jednak często zapominają o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, uważając je za zbędne. Podczas gdy Twój klient wypoczywa, polisa Warta Dom lub Warta Dom Komfort ochroni go na wypadek szkody związanej z kradzieżą czy uszkodzeniem np. sprzętu sportowego lub elektronicznego.

Polisa mieszkaniowa ochroni też sprzęt na wakacjach

Osoby spędzające urlop w kraju nie odczuwają potrzeby wykupienia dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Niestety nawet podczas spokojnego urlopu nad Bałtykiem lub w Tatrach musimy się liczyć z nieprzewidzianymi sytuacjami, które mogą zepsuć wypoczynek.

Ochrona bagażu na wakacjach w ramach polisy mieszkaniowej

Alternatywą dla Twojego klienta może być rozszerzenie zawieranej polisy mieszkaniowej o ubezpieczenie sprzętu  poza domem.

Opcja obejmuje:

  • przenośny sprzęt komputerowy: laptopy, notebooki, netbooki, palmtopy, tablety,
  • fotograficzny: aparaty, kamery,
  • instrumenty muzyczne przenoszone w futerale,
  • sprzęt medyczny: aparaty słuchowe, pompy insulinowe, ciśnieniomierze, glukometry,
  • sprzęt sportowy (bez roweru).

Rozmawiaj z klientem, podając przykłady

  1. Podczas robienia zdjęć Pan Tomek został uderzony ciężkim przedmiotem w głowę, w wyniku czego stracił przytomność. Po odzyskaniu świadomości zauważył brak aparatu fotograficznego oraz plecaka, w którym miał m.in. tablet.

Wysokość szkody materialnej klient wyliczył na 7.000 zł. Warta pokryła całe roszczenie z ubezpieczenia sprzętu poza domem w Warcie Dom.

  1. Doszło do włamania do przyczepy campingowej, którą pani Ala i pan Tomek pozostawili na polu namiotowym. Skradziono im sprzęt do windsurfingu, deskorolkę oraz laptop, o łącznej wartości 6.000 zł .

Warta wypłaciła odszkodowanie w ramach ubezpieczenia sprzętu poza domem w Warcie Dom Komfort do wysokości sumy ubezpieczenia 5.000 zł.

  1. Jadąc na wakacje, Pan Tomek jadąc pojazdem marki BMW uderzył w inny pojazd. W wypadku zostały uszkodzone pojazd oraz tablet, kamera i sprzęt sportowy znajdujące się w pojeździe. Wartość uszkodzonego mienia poza komunikacyjnego wyniosła 4.000 zł.

Warta wypłaciła całą tą kwotę w ramach ubezpieczenia sprzętu poza domem w Warcie Dom Komfort.

W rozmowie z klientem, użyj powyższych przykładów szkód – pomogą Ci one zilustrować problem i przekonać, jak ważne jest kompleksowe ubezpieczenie mieszkaniowe.

Oceń Artykuł

Poznaj historie napisane przez życie