Ostrzeżenie IMGW – upały i burze

W nadchodzącym tygodniu czekają nas nie tylko bardzo upalne dni, ale i gwałtowne burze z gradem. W wielu regionach temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia oraz prognoza zagrożeń na kolejne dni. Przypomnij klientowi, że latem polisa WD i WDK to niezbędne zabezpieczenie swojego dobytku.

Ostrzeżenie IMGW – upały i burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tym tygodniu ostrzeżenie drugiego stopnia. Co to oznacza? Takie ostrzeżenie wydawane jest, gdy przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenia dla zdrowia i życia. Synoptycy ostrzegają przed upałem oraz burzami, którym towarzyszyć mogą nawet opady gradu.

Anomalie latem to codzienność

W ostatnich latach okresy wakacyjne są coraz bardziej upalne, a niebezpiecznych wyładowań wciąż przybywa. Aby klienci mogli być spokojni o swój dobytek, już dziś zaproponuj im polisę Warta Dom lub Warta Dom Komfort, która zawiera kompleksowe wsparcie w razie każdej anomalii pogodowej. Ubezpieczenie pozwoli klientom uniknąć wielu nieprzewidzianych wydatków. Dodatkowo koszt ubezpieczenia jest nieporównywalnie mniejszy od wartości szkód, jakie mogą nas zaskoczyć w domu. Przykładowo za naprawę telewizora po awarii w wyniku przepięcia, zapłacimy średnio ok. 500 zł, za ubezpieczenie elektroniki, które obejmuje tego typu zdarzenia, zapłacimy jedynie ok. 100 zł.

Assistance katastroficzny zapewni również m.in transport i przechowanie mienia, co ma ogromne znaczenie w przypadku np. zerwania dachu. W czasie, gdy ubezpieczony dom znajduje się w stanie wykluczającym dalsze zamieszkiwanie, Warta pokryje koszty wynajmu zastępczego lokum lub pobytu rodziny w hotelu wraz z transportem osób i mienia (na czas remontu) nawet do 90 dni.

Co jeszcze obejmuje nasza polisa? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w tych ściągawkach:

Oceń Artykuł

Poznaj historie napisane przez życie