Klient musi odwołać podróż… Będzie zwrot kosztów!

Planując wakacyjną podróż, Twoi klienci powinni zadbać o to, by nie zostać z pustym portfelem. Z historii Anny i Krzysztofa dowiesz się, jak w ramach kosztów odwołania podróży w Warta Travel, ubezpieczeni mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

Klient musi odwołać podróż… Będzie zwrot kosztów!

Z pewnością coraz więcej Twoich klientów decyduje się na dalekie podróże. Czasem przygotowania trwają miesiącami, a i tak zawsze na drodze może stanąć niespodziewana choroba lub inny przypadek losowy, który uniemożliwi wyjazd. Dlatego w takich sytuacjach pomocą dla Twoich klientów będzie Warta Travel, która pozwala pokryć koszty odwołania podróży.

Pełna ochrona niewielkim kosztem

Anna i Krzysztof planowali podróż do Indii. Miała to być podróż życia i obydwoje cieszyli się na wyjazd, który zakupili z dużym wyprzedzeniem. Ponieważ od chwili zakupu biletów i rezerwacji hotelu do wyjazdu było bardzo dużo czasu, postanowili ubezpieczyć koszty odwołania podróży. Zapłacili za to niewielki procent wartości zakupionych świadczeń, tym bardziej, że bilety i rezerwacja hotelu były kupione okazyjnie, a w razie rezygnacji nie przysługiwał im zwrot. Niestety na 2 tygodnie przed wyjazdem Krzysztof zachorował na ospę wietrzną, co uniemożliwiło im wyjazd.

Na szczęście posiadali ubezpieczenie na wypadek nagłego zachorowania i otrzymali zwrot wszystkich kosztów planowanej podróży. W efekcie mogli przełożyć swoje plany na kolejny rok i nie stracili ani złotówki. Zwrot kosztów ich podróży wyniósł 15 000 zł.

Dlaczego warto przekonać klientów do rozszerzenia ubezpieczenia?

Dużo wyjazdów zagranicznych to oferty promocyjne, które najczęściej są bezzwrotne. Warto zasygnalizować klientom, że wiele nieprzewidzianych zdarzeń może pokrzyżować ich plany w ostatniej chwili. Dlatego warto, aby rozszerzyli Warta Travel o dodatkowe ubezpieczenie kosztów odwołania podróży. Dzięki temu jedyną szkodą będzie przełożenie wyjazdu na inny termin.

Ubezpieczenie można zawrzeć nawet do 7 dni przed planowanym wyjazdem, a suma ubezpieczenia wynosi max. 20 000 zł na osobę.

A co z podróżami po Polsce?

Teraz z najnowszym produktem Warta Twoje NNW Pakiet Dla Turysty (RP), klienci nie musza obawiać się również o odwołanie wycieczki w kraju, maksymalna suma ubezpieczenia w tym przypadku wynosi 5 000 zł na osobę.

Więcej o nowym NNW znajdziesz w tej ściągawce.

Oceń Artykuł