Kanapa – miejsce niebezpieczne

przeprowadzka story

Kanapa – miejsce niebezpieczne

W życiu każdego z nas przychodzi czas na zmiany. Jedną z większych życiowych rewolucji jest przeprowadzka. Gdy jesteśmy zajęci i zmęczeni pakowaniem i przewożeniem dobytku, może zdarzyć się wszystko…

Większość z nas przynajmniej raz w życiu się przeprowadzała, zmieniała mieszkanie, miasta, a nawet kraje. Z przeprowadzką wiąże się cała ogromna logistyka, musimy zapakować cały swój dobytek i przetransportować w nowe miejsce. Ci, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania twierdzą, że z każdą kolejną przeprowadzką nabierają wprawy i mają coraz mniej rzeczy – praktyczność przede wszystkim. To o czym nie zawsze, niestety, pamiętamy to fakt, że podczas przeprowadzki zdarza się wiele szkód. Ważne, aby mieć dobre ubezpieczenie, i to najlepiej również od szkód nienazwanych.

O tym jak ważne jest dobre ubezpieczenie sprzętu elektronicznego przekonał się pewien młody policjant z Auckland w Nowej Zelandii. Pewnego razu postanowił, że czas już zamieszkać samodzielnie, koniec z mieszkaniem ze współlokatorami. Mieszkanie zostało znalezione, umowa podpisana, pozostało spakowanie i przewiezienie rzeczy.

Najbardziej wrażliwą częścią naszego dobytku jest sprzęt elektroniczny. Wiedział o tym również nasz młody policjant. Swój nowy, płaski telewizor położył, dla bezpieczeństwa, na kanapie i poszedł rozwijać niezawodną folię bąbelkową.

Kiedy przygotowywał bezpieczne opakowanie, do mieszkania wrócił współlokator, również policjant. Właśnie skończył swoją zmianę i był bardzo zmęczony. Dla podkreślenia dramatyzmu sytuacji postanowił rzucić się na kanapę. Zrobił to w iście filmowym stylu – z rozbiegiem i wyskokiem! Wyobraźmy sobie to wybicie, ten wysoki lot…  i twarde lądowanie wprost na płaskim ekranie leżącym na kanapie. Z nowego, super-telewizora nie było co zbierać.

Młody policjant oczywiście zgłosił szkodę do swojego ubezpieczyciela. Jednak wśród możliwych szkód wyliczonych w polisie zabrakło, uszkodzeń spowodowanych rzutem ciała na sprzęt.

Przygotowując polisę trzeba pamiętać – nigdy nic nie wiadomo, wszystko się może wydarzyć.

Oceń Artykuł

Poznaj historie napisane przez życie