First minute, ale z polisą!

Tegoroczne wakacje za nami, w biurach podróży ruszyła już przedsprzedaż ofert wakacyjnych na lato 2020. Oferty first minute to okazja do tańszego wyjazdu, jednak szczególnie przy wykupie takich ofert, Twoi klienci powinni zadbać o ubezpieczenie w razie konieczności jego odwołania.

First minute, ale z polisą!

W ramach ofert first minute, biura dają gwarancję najniższej ceny i minimalnej przedpłaty. Nie dziwi więc, że takie oferty cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.

Wielu turystów decyduje się na zakup oferty na następny sezon wakacyjny już teraz.
Z badań wynika, że niemal 35% wyjazdów na wakacje 2019 zarezerwowano na ponad 3 miesiące przed wylotem.

Wykorzystaj popularność tego typu wyjazdów i zaproponuj klientom ubezpieczenie kosztów odwołania podróży w ramach produktu WARTA TRAVEL.

Ubezpieczenie to można zawrzeć samodzielnie, bez konieczności zawierania umowy w zakresie podstawowym, czyli wykupywania kosztów leczenia.

„Podróż” rozumiemy jako pobyt poza granicami RP, zatem polisa obejmie ochroną nie tylko przelot, ale i imprezy wykupione w biurze podróży, jak również samodzielnie zarezerwowane noclegi, bilety na przejazd, bilety wstępu na mecz czy koncert.

Przyczyny odwołana podróży to m.in.:

  • nieszczęśliwy wypadek;
  • nagłe zachorowanie potwierdzone zaświadczeniem lekarskim o przeciwwskazaniach do odbycia podróży;
  • śmierć Ubezpieczonego lub osoby bliskiej podróżującej wspólnie z Ubezpieczonym;
  • śmierć lub nagłe zachorowanie zagrażające życiu osoby bliskiej w RP, wymagające opieki nad tąosobą.

Niezależnie od wieku każdy z nas musi liczyć się z nagłą chorobą, czy nieszczęśliwym wypadkiem, swoim czy np. dziecka albo rodzica, który nie będzie mógł pozostać sam w domu i będzie wymagał opieki. W takich przypadkach nasze plany urlopowe zostają wywrócone do góry nogami, a ubezpieczenie pozwoli uniknąć starty finansowej wynikającej z odwołania zaplanowanej podróży. Dlatego ubezpieczenie odwołania podróży warto zaproponować każdemu, zarówno osobom starszym, rodzinom z dziećmi, czy osobom aktywnym zawodowo lub sportowo.

Ile wyniesie odszkodowanie?

Wysokość odszkodowania to różnica pomiędzy ceną podróży / biletu / noclegu, wskazaną w umowie ubezpieczenia, a dokonanym przez  organizatora/przewoźnika/usługodawcę zwrotem. Jeżeli umowa z organizatorem nie przewiduje zwrotu za zakupioną imprezę wówczas odszkodowanie wyniesie 100% wartości wykupionych i opłaconych świadczeń.

W Polsce też ubezpieczysz!

Pamietaj, że jeśli klient wykupił imprezę w Polsce również może wykupić ubezpieczenia kosztów odwołania podróży krajowej na podstawie nowych warunków WARTA TWOJE NNW – pakiet dla Turysty (RP). W tym przypadku jest to ryzyko dodatkowe, które można wykupić pod warunkiem zawarcia umowy w zakresie podstawowym, czyli wykupienia ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Ściągawkę z pełnym zakresem NNW znajdziesz tutaj.

 

Oceń Artykuł