Coraz więcej zamachów terrorystycznych w UE

Jak informuje RCB, liczba ataków terrorystycznych w UE wciąż rośnie. Dziś w ramach cyklu travelkowego, przybliżamy Wam zakres ochrony właśnie na wypadek aktów terrorystycznych. Poznaj prawdziwą historię naszych klientów i dowiedz się, jak dzięki Warta Travel zaoszczędzili ponad 15 tys.zł.

Coraz więcej zamachów terrorystycznych w UE

W minionym roku w UE wzrosła liczba nieudanych, udaremnionych i przeprowadzonych ataków terrorystycznych. Było ich aż 205 (dla porównania w 2015 r. – 193, a w 2016 r. – 142).

Pewnych zdarzeń nie można przewidzieć, a co ważniejsze – nie da się na nie przygotować. Nie możemy więc oczekiwać od klienta, aby świadomie rozszerzał ochronę o skutki aktów terrorystycznych. Dlatego zapewniamy ją w zakresie podstawowym. Warta pokryje koszty leczenia i transportu do Polski nawet, jeśli Ubezpieczony udaje się do kraju, w którym z uwagi na zagrożenie terrorystyczne ogłoszono stan wyjątkowy.

Aby skorzystać z ochrony na wypadek ataku terrorystycznego, Ubezpieczony musi być przypadkowym poszkodowanym w wyniku działań terrorystycznych. Poinformuj klienta o tym zakresie. Uświadom mu, że w przypadku jeśli zostanie poszkodowany w wyniku nagłego  ataku terrorystycznego zgodnie z Warunkami Ubezpieczenia, jego polisa nadal będzie działać.

Jak rodzina może uniknąć wydatków?

Pani Małgorzata z mężem i dziećmi udała się na wakacje do Tunezji. Tam, spokojne zwiedzanie muzeum przerwał atak terrorystyczny. Wybuchła panika, ludzie w popłochu rzucili się do ucieczki. Podczas ewakuacji synek pani Małgorzaty upadł i bardzo się potłukł. Okazało się, że oprócz siniaków doznał również silnego wstrząsu emocjonalnego i złamał nogę.

W tej sytuacji, z uwagi na zapisy OWU, Warta przejęła odpowiedzialność i udzieliła pomocy poszkodowanym. Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie wykonano badania – rezonans magnetyczny głowy i rentgen złamanej nogi. Zdiagnozowano pęknięcie w stawie skokowym i założono gips.

Konieczna była również organizacja transportu do Polski regularnymi liniami lotniczymi dla poszkodowanego chłopca w asyście mamy. Lekarz prowadzący zalecił podróż z wyprostowaną nogą, przez co konieczne było zakupienie dodatkowego miejsca w samolocie.

Po powrocie do kraju, Warta w ramach dodatkowo płatnej opcji leczenia powypadkowego (limit 5 000 zł) w kraju zapewniła niezbędne zabiegi rehabilitacyjne, aby chłopiec wrócił do pełni sił.

Malec wyzdrowiał, a w rodzinnym budżecie zostało ponad 15 tysięcy złotych. W porównaniu z tą kwotą ubezpieczenie jest naprawdę tanie.

Oceń Artykuł