Bez OC, ale z „Na wypadek”

Zgodnie z ostatnimi regulacjami od kierowcy nie wymaga się wożenia ze sobą OC i dowodu rejestracyjnego. Jednak sprawa się komplikuje, jeżeli dojdzie do kolizji. Aby ułatwić wszystkie procedury, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny stworzył specjalną aplikację, która pozwala na zweryfikowanie polisy konkretnego pojazdu.

Bez OC, ale z „Na wypadek”

W naszym ostatnim artykule informowaliśmy o nowych przepisach resortu cyfryzacji, zgodnie  z którymi kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą ani dowodu rejestracyjnego, ani  OC. Jednak te dokumenty znacznie ułatwiały do tej pory spisywanie wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym po kolizji.

Polskie prawo nie wymaga, aby policja zjawiała się na miejscu zdarzenia, jeśli nikt nie ucierpiał. W takiej sytuacji wystarczy spisanie oświadczenia. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy któryś z kierowców nie ma przy sobie potwierdzenia zawarcia polisy OC. Wtedy okazuje się, że wezwanie odpowiednich służb jest niezbędne. Jednak dzięki najnowszej aplikacji UFG to nie jedyne wyjście!

Na ratunek „Na wypadek”

Darmowa aplikacja „Na wypadek”, przystosowana do systemów iOS i Android, pozwala na łatwe zweryfikowanie polisy konkretnego samochodu. Nie trzeba nawet znać VIN-u auta, wystarczy numer rejestracyjny.

Jak wygląda cały proces?

Wystarczy tylko:

  • Wpisać numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu
  • Przepisać kod Captcha
  • Zgodzić się na warunki korzystania z aplikacjiI… gotowe! Na ekranie wyświetli się nam numer polisy, a także dane ubezpieczyciela.Aplikacja podpowie nam też, jak dokładnie należy postępować, jeżeli dojdzie do kolizji. Dodatkowo, za jej pomocą można przekazać zgłoszenie całego zajścia bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń.Warto zainstalować aplikacje na swoim telefonie, z pewnością będzie pomocą dla kierowcy w razie nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. Więcej o „Na wypadek” przeczytasz w tym artykule.

Oceń Artykuł

Poznaj historie napisane przez życie