Inne dane pojazdu niż w słowniku – co zrobić?

Co w sytuacji, gdy dane pojazdu w dowodzie rejestracyjnym są inne niż w słowniku eAgent? Wasze wątpliwości powinna rozwiać nowa instrukcja, w której znajdziecie pomocne wskazówki jak poradzić sobie z ewentualnymi rozbieżnościami danych.

Inne dane pojazdu niż w słowniku – co zrobić?

Dane techniczne pojazdu w dowodzie rejestracyjnym pochodzą z katalogu Instytutu Transportu Samochodowego marek i typów pojazdów homologowanych oraz dopuszczonych do ruchu w Polsce.

Natomiast zakłady ubezpieczeń w razie potrzeby mogą korzystać z różnych innych słowników pojazdów. W Warcie taką pomocą jest INFO-EKSPERT.

Zdarzają się sytuacje, gdy dane z tych systemów różnią się od siebie. W związku z możliwymi sankcjami na podstawie wewnętrznej kontroli zgodności danych z Centralną Ewidencją Pojazdów zgłaszaliście nam swoje wątpliwości i obawy dotyczące wyboru prawidłowego pojazdu w systemie eAgent.

Postępując zgodnie z instrukcją możecie szybko poradzić sobie z najczęściej występującymi rozbieżnościami. Instrukcję z podpowiedziami znajdziecie w Bazie Wiedzy eAgent

Zachęcamy do korzystania z nowej instrukcji, która pozwoli Wam uniknąć kłopotliwych sytuacji! Oczywiście, jak zawsze w przypadku pytań możecie nadal liczyć na pomoc Centrum Obsługi Agenta.

Oceń Artykuł

Poznaj historie napisane przez życie